Mesafeli Satış Sözleşmesi

1.1 SATICI 

Ticari Unvan:

Han İstanbul Kuyumculuk İth. İhr. İmalat ve Dah. Tic. San. Ltd. Şti.

Mollafenari Mh. Şeref Efendi Cad. Adem Yavuz Sok. İpek Han No: 8/202 Fatih/İSTANBUL 

Telefon: 0 212 512 07 00

E-Posta Adresi: [email protected]

MERSİS No: 8186885168136458

1.2 ALICI 

Adı Soyadı:

Adres: 

Telefon: 

E-Posta adresi: 

Bundan sonra "ALICI" olarak anılacaktır.

MADDE 2.KONU

İşbu sözleşmenin konusu, Alıcı’nın SATICI ‘ya ait www.hanistanbul.com.tr İnternet Sitesi’nden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. 

MADDE 3.ÜRÜN VE SİPARİŞ BİLGİLERİ

Ürünlerin Cinsi ve Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Satış Bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.

ÖdemeŞekli :

Teslimat Adresi :
Teslim Edilecek Kişi :
Fatura Adresi :
Kargo Ücreti :

MADDE 4) FATURA VE TESLİMAT BİLGİLERİ

Fatura Adresi:

Faturadaki Unvan:

Teslimat Adresi:

Teslim Edilecek Kişi:

Madde 5) Genel Şartlar
 

18 yaşından küçük kişiler www.hanistanbul.com.tr internet sitesinden alışveriş yapamazlar. Tüketici, bu sözleşmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, 18 yaşından büyük olduğunu teyit etmiş olur.

Satıcı, www.hanistanbul.com.tr internet sitesinde oluşabilecek dizgi ve sistem hatalarından kaynaklanan fiyat ve içerik hatalarından sorumlu değildir. Satıcı, fiyatı hatalı gösterilen siparişleri iptal etme hakkını saklı tutar.

Tüketici, www.hanistanbul.com.tr’den alışveriş yaptığında, bunun kişisel kullanım amaçlı bir alışveriş olduğunu, yeniden satış amaçlı olmadığını kabul etmiş olur.

Tüketici, bu sözleşmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce, Satıcı tarafından Tüketici ’ye verilmesi gereken adres, telefon, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dâhil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur.

Ürün bedeli herhangi bir nedenle ödenmez ya da banka kayıtlarında iptal edilirse, Satıcı ürünün teslim edilmesi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir

Banka havalesi ya da EFT yoluyla verilen siparişlerin, Satıcı tarafından işleme alınma tarihi, siparişin verildiği tarih değil, ödemenin, Satıcının banka hesaplarına ulaştığının görüldüğü tarihtir.

Tüketici, banka havalesi ya da EFT yoluyla verdiği siparişlerde, 3 iş günü içinde ödemeyi gerçekleştirmediği durumda Satıcının siparişi iptal edeceğini kabul eder.

Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde, ürünün tesliminden sonra, Tüketici ‘ye ait kredi kartının, Tüketicinin rızası dışında yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeniyle, banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini Satıcı ’ya ödememesi halinde, Tüketicinin kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde Satıcı ‘ya gönderilmesi zorunludur.

Madde 6) Satıcının Yükümlülükleri

Kargo firmasının, ürünü Tüketici ‘ye teslimi aşamasında karşılaşacağı her türlü sorun nedeniyle, siparişi verilen ürünün Tüketici ‘ye teslim edilememesinden dolayı Satıcı sorumlu tutulamaz.

Siparişi verilen ürünün, teslimat adresindeki alıcı tarafından teslimatının kabul edilmemesinden dolayı Satıcı sorumlu tutulamaz.

Çeşitli sebeplerle, sipariş verilen ürünlerin üretimi mümkün olmayabilir. Satıcı, sipariş konusu mal veya hizmetin yerine getirilmesinin imkânsızlaştığını ileri sürerek, sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu durumu, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Tüketici ‘ye bildirir. Ödemiş olduğu bedel ve borç altına sokan tüm belgeleri 14 gün içinde Tüketici ‘ye iade eder.

Tüketici, sipariş verdiği ürünün kendisine veya Teslimat Adresi olarak belirttiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren on dört gün içinde sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde Satıcı ‘ya www.hanistanbul.com.tr sitesinde belirtilen iletişim formu, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünlerin Madde 7- Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Ürünler kapsamında olmaması gerekmektedir. Satıcı, kendisine bildirimde bulunulmadan yapılan iadeleri kabul etmeme hakkına sahiptir. 

Tüketici ya da 3. kişi, ürün iadesiyle birlikte, kendisine gönderilen fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyalleri, eksiksiz olarak Satıcı ‘ya göndermekle yükümlüdür. Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin KDV’si ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez. İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren Tüketici ’den kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma, hasar ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren Tüketici ‘ye aittir.

Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 14 gün içinde ürün bedeli Tüketici ‘ye iade edilir.

Madde 7) Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Ürünler

Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz. Bu nedenle, Tüketicinin istekleri doğrultusunda taşına yazı yazılan ürünler, Tüketicinin istekleri doğrultusunda üretilen tüm ürünler cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamında yer alır.

Madde 8) Yetkili Mahkemeler

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketicinin veya Satıcının yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda Tüketici işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

Satıcı: Han İstanbul Kuyumculuk İth. İhr. İmalat ve Dah. Tic. San. Ltd. Şti.


Tüketici:

 

Tarih:

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR